Strona główna

Profilaktyka

Misją „CENTRUM UŚMIECHU” jest profesjonalna opieka stomatologiczna nad całymi rodzinami. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę, bo dzięki niej ograniczamy zniszczenie zębów przez próchnicę i mogą nam służyć dłużej.
Całe życie!
Cała prawda o profilaktyce jest prozaiczna, ale też daje wielką nadzieję realizacji. Najwięcej zależy od nas samych! Trzeba wiedzieć i chcieć. Nie tłumaczmy się brakiem czasu, trudnym dostępem do dentysty, cenami.

Własną jamę ustną potraktujmy jak samochód i po „przebiegu” 6 miesięcy oddajmy do przeglądu. Da nam to wiedzę w jakim stanie są zęby i dziąsła, pozwoli zaplanować w czasie i rozłożyć ewentualne koszty leczenia. Systematyczne przeglądy zabezpieczą nas przed nieprzewidzianym bólem – lekarz dentysta wcześniej zauważy ubytek niż zdąży rozboleć ząb. Higienistka pomoże opanować wszechobecną płytkę bakteryjną i dziąsła nie będą krwawić.

Zapobieganie próchnicy i chorobom dziąseł trzeba rozpocząć jak najwcześniej, ale każdy moment życia się do tego nadaje. Chcemy rozwijać temat zapobiegania chorobom jamy ustnej, które zaczyna się od wiedzy co można zrobić aby nie mieć próchnicy. 

Konsultacje

W naszej klinice przyjmują lekarze stomatolodzy o różnych specjalnościach, dlatego pacjenci są umawiani do lekarza – specjalisty z pożądanej dziedziny stomatologii – zajmującej się chorobami zębów, przyzębia lub błon śluzowych.

Duża ilość lekarzy pozwala też na błyskawiczną interwencję w razie nagłych przypadków, każdego dnia. Nasz pacjent nie musi czekać na swojego lekarza tylko zostaje zaopatrzony najszybciej jak tylko jest to możliwe.

Zaletą zatrudnienia w CENTRUM UŚMIECHU lekarzy różnych specjalizacji jest także to, że nasi lekarze często, nawzajem konsultują swoich pacjentów, dzięki czemu opieka nad naszymi pacjentami jest kompleksowa a diagnostyka bardzo szczegółowa i wnikliwa.

Dla pacjentów, którzy chcą skonsultować się w naszej klinice istnieje usługa: konsultacja stomatologiczna, która obejmuje kompleksową diagnozę stanu jamy ustnej pacjenta przez wszystkich potrzebnych do tej procedury lekarzy oraz w razie potrzeby wykonanie zdjęć RVG.

Przykładowe konsultacje:

  • konsultacja specjalistyczna periodontologiczna
  • konsultacja specjalistyczna protetyczna z wyciskiem
  • konsultacja stomatologiczna