Higienizacja

Higienizacja jest najmniej inwazyjną metodą zapobiegania problemom w jamie ustnej. To działanie w myśl zasady, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.
Systematyczne wykonywanie zabiegów higienizacyjnych co 6 miesięcy to gwarancja utrzymania zdrowych zębów i dziąseł.

20220512_131444

Najpopularniejszym spośród zabiegów profilaktycznych jest skaling. Polega na usunięciu kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowego przy użyciu skalera ultradźwiękowego. Kamień jest siedliskiem niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii ( zwłaszcza dla serca, nerek i stawów). Jest też przyczyną nieestetycznego uśmiechu i nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej.

W naszym gabinecie zabieg higienizacji wykonują doświadczone i sympatyczne higienistki, które cały czas pogłębiają swoją wiedzę poprzez liczne szkolenia. Dodatkowo edukujemy w zakresie higieny jamy ustnej z dokładnym przedstawieniem metod czyszczenia i wybarwiania płytki nazębnej specjalnymi preparatami.

Pomagamy dobrać odpowiednie szczoteczki, płukanki, nici dentystyczne oraz szczoteczki międzyzębowe.

Etapy higienizacji:

  1. Usuwanie kamienia nazębnego, które odbywa się za pomocą ultradźwięków.
  2. Usuwanie osadów to tzw. zabieg piaskowania, który polega na usuwaniu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień za pomocą piaskarki.
  3. Polerowanie zębów za pomocą past polerskich, szczoteczek i gumek.
  4. Na koniec przeprowadzany jest zabieg fluoryzacji, który ma za zadanie wzmocnić szkliwo, zwiększyć odporność zębów na ataki próchnicy oraz zmniejszyć nadwrażliwość szyjek zębowych.
  5. Po każdym zabiegu udzielany jest przez naszą higienistkę instruktaż, jak należy dbać o czystość w jamie ustnej wraz z nauką odpowiedniej techniki szczotkowania i nitkowania.