Pedodoncja

Podstawowym celem dentysty dla dzieci jest zaznajomienie najmłodszych z pracą stomatologa podczas wizyty zapoznawczej, czyli adaptacyjnej.
IMG-20220321-WA0016

W naszym gabinecie na pierwszą wizytę zapraszamy dzieci w wieku 4-5 lat. Dzięki temu od najwcześniejszych etapów rozwoju dziecko może oswoić się z lekarzem, tak aby późniejsze wizyty przebiegały sprawnie i bez stresu.

Dobry dentysta dla dzieci informuje rodziców o tym, jak będzie wyglądało proponowane leczenie. Opowie o fluoryzacji, lakowaniu i metodach leczenia zachowawczego.

Dbanie o regularną higienę jamy ustnej dziecka jest dla rodziców często nie lada wyzwaniem. Starsze dzieci potrzebują przyswojenia tego nawyku, w przypadku młodszych precyzyjne wyszczotkowanie zębów bywa utrudnione.

Dlatego zachęcamy do częstych kontroli uzębienia u stomatologa, jeśli chodzi o małe dzieci – nawet co 3, maksymalnie 6 miesięcy. Jedynie stomatolog jest w stanie zauważyć początki zmian próchnicowych. W takiej początkowej fazie rozwoju próchnicy, leczenie jest zazwyczaj bezbolesne i małoinwazyjne. Oszczędzi to dziecku nie tylko bólu, ale również strachu przed kolejną wizytą w gabinecie.

Zaletą regularnych wizyt kontrolnych jest także stała ocena rozwoju uzębienia małego pacjenta przez lekarza dentystę. W razie zauważenia jakichkolwiek patologii, stomatolog odpowiednio wcześnie skieruje dziecko do lekarza ortodonty.